12 sierpnia 2016

#72 Kicz.

Cześć!
Zauważyliście? Wszyscy dookoła są tacy ciekawi, inni, chce nam się na nich patrzeć. Śledzić każdy ich ruch żeby zobaczyć co jest w nich takiego, że są inni do reszty. Zdałam sobie sprawę z tego, że ja też chcę taka być. "Ciekawa", "Inna", "Interesująca". Ale takim kimś nie można się stać, takim kimś trzeba być. 
Oni zazwyczaj mają w sobie coś magnetycznego, co sprawia, że człowiek nie może przestać o nich myśleć.
.
Wyglądają inaczej.
Słuchają ciekawej muzyki.
Czytają książki, o których nigdy nie słyszałam. 


Ale lubię swoje małe typowe rzeczy. Mój plecak z super marketu i trampki z wyprzedaży. Lubię nawet to, że czasem słucham muzyki, która jest tak zła, że mi się podoba.
A może to, jak jesteśmy postrzegani to nie tylko bycie "hipsterem"? Może to po prostu bycie. Bycie sobą. Tą sobą, która nie boi się powiedzieć przed znajomymi, że czasem nawet disco-polo ją zachwyca.
Może to nasza pewność siebie. To, że żyjemy tak jak chcemy, a nie tak jak podpowiada nam cały świat?
Może ten kicz też może pozytywnie zaintrygować?
Nie wiem.


Dziękuję.
~Anita.

9 komentarzy:

 1. Myślę, że te osoby, które spostrzegamy za inne i wyjątkowe to po prostu te osoby, które zaakceptowały własne 'JA' i idą przez świat z podniesioną głową, a my wtedy je zauważamy. To osoby mające w dupie opinię innych i tworzące własny styl. No właśnie, własny styl. WŁASNY. Więc skoro jest on nasz, osobisty, to dlaczego nie możemy utworzyć go z markowych, hipsterskich butów? Dlaczego nie możemy podniecać sie muzyką disco polo, skoro właśnie taka do nas pasuje?
  Bardzo inteligentny post z bystrymi spostrzeżeniami, skłaniający do refleksji ;]
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro niekomercyjność bywa czasem komercyjna, to może hipsterskość jest czasem niehipsterska lub niehipsterskość hipsterska?

  Człowiek zbudowany w zgodzie ze sobą zawsze jest magnetyczny! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również chcę być inna. Sama uwielbiam osoby które "odstają od społeczeństwa" (w dobrym tego słowa znaczeniu). Pomimo że nawet nie znam tych osób fajnie że np słuchają zupełnie innej muzyki, czytają książki " nie z tego świata " albo mają specyficzny wygląd. Ciekawe są też osoby które są dziwne. Ciągle powtarzam że to, co dziwne jest ciekawe bo inne.
  Świetny post z inteligentnymi spotrzeżeniami :)
  Nika
  http://nikasstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje mi się, że jeśli po prostu będziemy w pełni sobą, to zawsze będziemy roztaczać wokół siebie aurę naszej indywidualności.


  carolinecupcakecc.blogspot.com - Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Ciekawa", "Interesująca". Każdy z osobna taki jest. Po prostu wystarczy być sobą i pokazywac to a nie udawać kogoś innego :)
  Anonimoowax - Klik

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że każdy jest na swój sposób wyjątkowy, nie ważne, czy nosi najbardziej wyszukane i nietypowe buty, czy trampki z wyprzedaży. :)

  Zapraszam na nowy wpis! Daj znać w komentarzu jak Ci się podoba! :)
  >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się i w dodatku te gify. Magicznie poczułam się, czytając ten post. Innymi słowy; nie bać się swoich zainteresować i tego, kim się jest. Życie ma przede wszystkim nas zadowalać i sami tworzymy swoją rzeczywistość, wybieramy poglądy, którymi kierujemy się i to jest cudne!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem osobą, która uwielbia się śmieć i szaleć to znaczy, że jestem inna? zawsze się nad tym zastanawiam bo czasami inni mnie postrzegają za jakąś wariatkę. Moja szefowa ostatnio powiedziała, że każdy ma w sobie to coś i ja się z tym zgadzam. Ty na pewno masz w sobie coś magnetycznego! Uwierz mi :)
  http://blogujzberta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Negatywny komentarz!

  OdpowiedzUsuń

* Proszę o czytanie postów przed skomentowaniem.
* Odwiedzam każdy blog.
* Dziękuję, za każdy komentarz.